abcabcabc 10 نرم افزار پرکاربرد موبایل و تبلت برای معماران | .: مهتری
چهار شنبه , 16 ژانویه 2019

10 نرم افزار پرکاربرد موبایل و تبلت برای معماران

1- BIMx برای آندروید و IOS

در صدر این لیست نرم افزار “BIMx” قرار دارد که یک نرم افزار ایده آل برای کسانیست که از برنامه ArchiCad برای ایجاد و یا نمایش و حتی انتشار کارهای خود از آن استفاده میکنند. این نرم افزار موبایل برای مدلهای BIM دوبعدی و سه بعدی مهیا کرده، میتوانید نقشه های همکف را دیده و کمک میکند تا از طراحی دید بهتری داشته باشید. مدلهای BIMx در همان لحظه میتوانند به اشتراک گذاشته شوند بنابراین مشتریهای شما در همان لحظه با مدل و طراحی شما آشنا شده (چه دو بعدی و چه سه بعدی) و تغییرات را در گوشی یا تبلت خود خواهند دید.این نرم افزار برای عملیات ساخت و ساز بهترین گرینه است. قیمت هم برای نسخه آندروید و هم IOS مجانی

برای دریافت نسخه مجانی از گوگل پلی کلیک کنید (حجم 35 مگابایت)
برای دانلود نسخه آیفون از iTunes کلیک کنید (حجم 23.2 مگابایت)

2- Autodesk Formit برای آندروید و IOS

با این نرم افزار میتوانید روی گوشی یا تبلت خود مدلهای دوبعدی و یا سه بعدی طراحی کنید. به راحتی یک مدل کانسپت از طرحی که در ذهن دارید بسازید و حتی مدلهای BIM را همان لحظه و هرجا که هستید تغییر داده و یا از صفر به ساختن شروع کنید. جدیداً امکان دنیای حقیقی هم به این نرم افزار اضافه شده که با انتخاب مکان مورد نظر بر روی نقشه جهانی بدون نیاز به نگرانی از بابت موقعیت مکانی و یا نورپردازی شروع به ساختن مدل خود بکنید.حتی میتوانید نقشه سایت و موقعیت را از ماهواره دانلود کنید. اگر از کیفیت مدلهای خود در موبایل راضی نباشید این امکان را دارید که آنها را به کامپیوتر خود متقل کرده و ویرایشهای لازم را برای اصلاح مدل انجام دهید. و البته امکان ویژه آپلود مدل خود در فضای ابری و اشتراک گذاری آن کاملا مهیاست.
برای دریافت از گوگل پلی کلیک کنید (حجم 33 مگابایت)

Arch2O-Mobile Apps that every Architect must have-001


3- Paper (فقط  iOS)

دریافت جایزه بهترین اپلیکیشن سال از طرف اپل و همچنین دریافت جایزه بهترن طراحی سال 2012 از اپل برای این نرم افزار انتخاب شما را بسیار راحت میکند تا طراحی اسکیس، نمودارها و تصویرپردازی و حتی یادداشتها و اشتراک گذاری آنها در اینترنت را به این نرم افزار بسپارید. نرم افزار Paper ساده و کاربردی است و مخصوص نمایشگر iPad ساخته شده. شرکت سازنده به تازگی اعلام کرد نرم افزار “Pencil” که با بلوتوث به iPad وصل میشود را معرفی خواهد کرد.

برای دریافت از iTunes کلیک کنید (حجم 70.4 مگابایت)4- Autocad 360 

این برنامه توسط Autodesk توسعه یافته و یک ابزار بنیادی است که به شدت توصیه میگردد. با این نرم افزار شما به همه طراحی های خود در همه جا دسترسی دارید. نرم افزار اتوکد 360 شما را قادر میسازد تا انواع طراحی را ایجاد، بازبینی و یا تغییر داده و ویرایش کنید. همچنین به شما کمک میکند تا به فایلهای طراحی خود در همه جا دسترسی داشته باشید و البته اونها رو به اشتراک بگذارید. این نرم افزار هم برای اندروید و هم آیفون و آیپد مجانی است.
برای دانلود نسخه آندروید کلیک کنید (حجم 47 مگابایت)

Arch2O-Mobile Apps that every Architect must have-02


5- MagicPlan 

یک برنامه بسیار جالب و البته مفید. این برنامه از دوربینهای گوشی یا تبلت شما استفاده کرده و با اندازه های واقعی پلان طبقه شما را به ابزار شما منتقل میکند. شما کافیست که یک جا ایستاده و به نقطه های ثابتی با دوربین گوشی خود اشاره کنید و نرم افزار بقیه کارها را برای شما انجام خواهد داد. وقتی کار با نرم افزار تمام شد میتوانید نتیجه کار را بصورت PDF و DXF و یا حتی Jpg ذخیره کنید. قیمت هم برای اندروید و هم برای IOS مجانیست.

دانلود با لینک مستقیم: کلیک کنید ( حجم 37.5 مگابایت)

magicplan

6- iRhino 3D  (فقط  iOS)

این برنامه این فرصت را به شما میدهد تا فایلهای 3DM را که با نرم افزار Rhino کار کرده اید توسط گوشی موبایل و یا تبلت خود بتوانید تماشا کنید و به مشتریان عرضه نمائید. با این برنامه مدلهای سه بعدی شما همیشه در جیبتان و برای عرضه به مشتریان همراه شما خواهند بود.

برای دانلود برنامه مشابه این برنامه ( 3DM ) برای آندروید از گوگل پلی کلیک کنید (حجم 6 مگابایت)
Arch2O-Mobile Apps that every Architect must have-01

7- SketchBook (آندروید و IOS)
این نرم افزار مال شرکت Autodesk می باشد و برای طراحی اسکیس درست شده. همچنین شما میتوانید روی عکسها طراحی کنید تا ببینید که طراحی شما روی منظره واقعی چطور بنظر خواهد رسید. و در نهایت اگر برای شما طراحی پرسپکتیو امری مشکل است این اپلیکیشن شما را راهنمائی میکند. معماران و دانشجویان معماری در هرزمان و هر مکانی میتوانند تحت تاثیر ایده ها قرار بگیرند پس این برنامه در این مواقع به داد کاربر خواهد رسید و شما به جای گشتن به دنبال مداد و کاغذ که ممکن است فرصت را از دست بدهید به این نرم افزار پناه خواهید برد. نرم افزاری فوق العاده برای طراحی اسکیس بصورت دیجیتال ….. قیمت مجانی!

برای دانلود با لینک مستقیم نسخه آندروید کلیک کنید (حجم 21.4 مگابایت)
برای دانلود نسخه IOS از iTunes کلیک کنید (حجم 30 مگابایت)

8- Morpholio Trace ( فقط برای IOS)
هرچه بیشتر طراحی کنید نتیجه کار شما بهتر خواهد شد و لایه بندی طراحی بسیار کار مفید و لذت بخشی است. هرچقدر بیشتر لایه به کار ببرید نتیجه کارتان بهتر خواهد شد و این برنامه فوق العاده با استفاده از لایه بندی به شما امکان میدهد که بر روی اسکیس خود لایه دیگری قرار داده و روی لایه جدید طراحی کنید بدون اینکه طراحیهای شما در هم ادغام شوند. ایجاد لایه در این نرم افزار مثل گذاشتن کاغذ شفاف جدید روی کاغذ قبلی می ماند که البته برای معماران بسیار مفید است.

برای دانلود نسخه آیفون از iTunes کلیک کنید (حجم 6.6 مگابایت-قیمت مجانی)

morpholio_trace_best_apps_architects_design_photography_axon[1]

9- CADTOUCH (آندروید و IOS)

ویرایش در آخرین لحظات کار همیشگی ماست !! همیشه اشتباه کوچکی هست که درست در آخرین لحظه پیدا میکنیم و باید تصحیح کنیم. این برنامه یک ابزار طراحی فوق حرفه ای می باشد که به شما امکان میدهد تا دوباره از اول طراحی خود را آغاز کرده و این قدرت را میدهد که ویرایش کنید، اندازه گیری نمائید، یادداشت و نت اضافه کنید و البته نتیجه کار خود را در سایت پلان ببینید. این برنامه همچنین دارای امکاناتی نظیر محاسبه مساحت و نمودار و رسم پلان میباشد. وقتی کارتان تمام شد به سرعت میتوانید کار خود را توسط ایمیل به دفتر خود ارسال کنید.  قیمت برای آندروید و IOS مجانی

برای دانلود از گوگل پلی کلیک کنید (حجم 41 مگابایت)
برای دانلود از iTunes کلیک کنید (حجم 55 مگابایت)

10- Architect Envi Deluxe ( فقط IOS)

وقتی از کتابهای تاریخ معماری و اطلاعاتی که تاریخ مصرفشان گذشته حوصله تان سر میرود به این برنامه که در جیب شماست پناه خواهید آورد. این برنامه برای دانشجویان معماری بسیار مناسب است و اطلاعاتی از بزرگترین شاهکارهای معماری و تاریخ معماری برای معماران فراهم میکند. میتوانید در تاریخ قدم بزنید و از بناهای مشهور هر قرن بازدید کنید. این اطلاعات براساس تاریخ مرتب شده و کارهای بیش از 100 معمار برجسته را در خود حفظ نموده و همچنین اطلاعات بناهای تاریخی را بصورت عکس و متن دارد و اگر عمیق تر نگاه کنید اطلاعات خود معماران برجسته نیز در این برنامه وجود دارد و اجازه دارید تصاویر را ذخیره و بعدا استفاده کنید و یا خودتان تصاویر و مطلب به این برنامه اضافه کنید.

 برای دانلود نسخه آیفون از iTunes کلیک کنید (حجم 3.5 مگابایت – قیمت 4$)

iphone_apps_architects_1[1]

 

لطفا با نظرات خود ما را یاری کنید.

سری به اینجا بزنید!

استفاده از درخت در ساختار ساختمان

ما میتوانیم با طبیعت باشیم یا در برابر آن قد علم کنیم. در این بین بعضی از معماران تصمیم گرفتند تا حد وسط را در پیش بگیرند. آنها بجای اینکه درختها را قطع کنند و خانه های خود را بسازند از همان درختها به عنوان قسمتی از ساختار جدید استفاده کردند.

abcabcabc

1 دیدگاه

  1. با سلام،عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *