abcabcabc 10 تم متفاوت ولی جذاب برای چیدمان داخل آپارتمان | .: مهتری
چهار شنبه , 16 ژانویه 2019

10 تم متفاوت ولی جذاب برای چیدمان داخل آپارتمان

هرکس بنا بر سلیقه شخصی و علاقه خود میتواند تغییراتی در مکان مسکونی خود انجام دهد و خیالپردازی و رویاهای خود را خلق کرده و با آنها زندگی کند. در ادامه تصاویری از چند آپارتمان شیک خواهید دید که بخاطر علاقه صاحبان آنها دیزاین شده و رنگ بندی و اجزاء متفاوتی با آنچه که ما در خانه های آپارتمانی میبینیم دارند.

1- برادران “سوپر ماریو”

Super Mario Bros. - Themed Apartment

ابن آپارتمان موقتی در توکیو برای اجاره کردن آماده میباشد. از اتاق خواب گرفته تا آشپزخانه و حمام با تزئینات و کاراکترها و حتی رنگبندی که در بازی معروف “سوپر ماریو” انجام شده تزئین شده. شاید فکر کنید که خالق این اثر از کجا اینهمه لوازم مربوط به “سوپر ماریو” را خریداری کرده. نکته جالب همینجاست که بیشتر این وسایل توسط خود طراح خلق و رنگ آمیزی شده.

2- آپارتمانی به سبک سریال Friends

Joey and Chandler's <i>Friends</i> - Themed Apartment

همه ما دوست داشتیم ایکاش زندگی ما هم چیزی شبیه “سریال کمدی دوستان” بود، دنیائیکه تمام روز با بهترین دوستان خود جمع شده و قهوه و پیتزا میخوردیم، توی یک آپارتمان بزرگ در مرکز نیویورک بودیم و خوراک خرچنگ همیشه بصورت تضمینی مهیا بود!

اما وقتی من و شما در حال خیال پردازی هستیم یک مرد چینی بنام “گونتر”در پکن دقیقا همان رویا را به واقعیت تبدیل کرده. بعد از یک شکست عشقی دوستانش به او پیشنهاد دادند که به تماشای سریال Friends بنشیند تا کمی اندوه خود را فراموش کند و همین مساله کار خودش را کرد و گونتر محفل نیویورکی خودش را در پکن ساخت که در همان جا بعنوان بارمن کار میکند.حتی لوازم اختصاصی از قبیل کاناپه سریال فرندز و حتی یک گربه زنده مهیاست!

او آپارتمان مسکونی خودش را هم دقیقا مثل آپارتمان جوئی و چاندلر (کاراکترهای سریال) درست کرده و از فیلم مورد علاقه جوئی Baywatch گرفته تا آهنگهای Lionel Richie که با آن هم آواز میشد موجود است.

2- آپارتمان پیشتازان فضا!

Star Trek - Themed Apartment (Lost in an ugly divorce)

بعد از 58 سال زندگی و علاقه مفرط به فیلم پیشتازان فضا “تونی آلین” از همسرش جدا شد و تصمیم گرفت که بقیه عمر خود را دقیقا آنطور که دوست دارد زندگی کرده و جائی را که قرار بود در آن بصورت مجردی زندگی کند تبدیل به کشتی فضائی کرد!
در طول ده سال این مرد انگلیسی با علاقه شدید به پیشتازان فضا محل خود را با مقیاس واقعی ، حتی با چراغهای چشمک زن و تمامی جزئیات به اتاق فرمان کشتی فضائی تبدیل کرد.
تمام این کارها توسط خود او انجام شده و حدود 6500 دلار هزینه برداشته ولی به گفته خودش اگر از کارگر استفاده میکرد این رقم بالای چندصد دلار برایش آب میخورد.
و بدبختانه آلین دیگر صاحب این آپارتمان نیست و همسرش که از او طلاق گرفته صاحب اصلی آنجاست و تصمیم گرفته آن را بفروشد!
با توجه به علاقمندان زیاد فیلم پیشتازان فضا فروش این آپارتمان قطعیست!

4- آپارتمان فیلم مشهور Avengers

Avengers - Themed Apartment

مجسم کنید که بعد از دیدن فیلم The Avengers: Age of Ultron میتوانستید به خانه خودتان که دقیقا با همان تم دکور شده برگردید و در حالیکه Iron Man به شما نگاه میکند در تخت خود بخوابید.
کمپانی سازنده این‌اپارتمان دارای پروژه‌های زیادیست ولی هیچکدام به اندازه این پروژه تحسین برانگیز نیست. شاید عناصر فوق قهرمان این فیلم زیاد ماهرانه ساخته نشده‌اند ولی شرکت “Absolook” کاری کرده که واقعا باکلاس و شیک دیده شوند.
سالن نشیمن علامت “S.H.I.E.L.D.” را در خود جا داده و آشپزخانه باریک عکس هالک را در روی در کابینت ها و کشوها به نمایش میگذارد و هالک در تمام آشپزخانه عرض اندام میکند.

5- آپارتمان استیم پانک
Steampunk - Themed Apartment

در سال 2011 یکی از باحالترین آپارتمانهای شهر نیویورک که متعلق به یک فیلمساز بنام Jeremy Noritz میباشد به معرض فروش گذاشته شد، آنهم با قیمت 1,750,000دلار.
یک طراحی داخلی عصر بخار و صنعتی با یک در که معمولاً در زیردریائی بکار گرفته میشود و بالن های زپلین رنگارنگ که در اطراف به پرواز در آمده اند به معرض نمایش گذاشته شده و این خانه دقیقا خانه ایست که هر گیک در آرزوی داشتن آن است.
“نوریتز” این طبقه زیرشیروانی را در سال 2003 به قیمت 1.3 میلیون دلار خرید و تصمیم گرفت آن را با الهام از عکسهای طراحیهای عصر بخار و زپلین های پرنده جان ببخشد و تصمیم گرفت مکان خود را به یک تجربه منحصر بفرد برای خود و مهمانانش تبدیل کند.
درب کهنه این آپارتمان که بنظر میرسد از یک زیردریائی قدیمی بازیافت شده، یک بالن که تغییر رنگ میدهد و بنظر میرسد که از سقف در حال فرود است، دنده های چوبی و فلزی سنگین که از دیوار و سقف آویزان هستند، و حتی آچارهای قدیمی که بجای دستگیره کابینت ها از آنها استفاده میشود.
اتاق خواب مثل یک بالن منفجر شده است و دارای یک تخت خواب است که بوسیله کلیدی که از یک بمب قدیمی خنثی شده درآورده‌اند کنترل میشود. تقریبا تمام لوازم استفاده شده در این آپارتمان توسط خود نوریتز از لوازم مستعمل و بازیافتی و حتی عتیقه فروشی ها گردآوری شده.
آپارتمان 180 متری نوریتز کاملا باز طراحی شده و دارای یک اتاق خواب و دو حمام است که پشت دیوارها و توسط چرخ دنده و لوله مخفی شده‌اند.
او به شدن به خانه خود علاقمند است و میگوید که شغل او باعث میشود که به همه جا مسافرت کند و همین فرصتیست که دیگران هم از خانه او لذت ببرند!

7- خانه تزئین شده با شکلکهای “Space Invaders”

Space Invaders - Themed Apartment

استودیوی معماری OneByNine واقع در ورشو پایتخت لهستان، در سال 2012 یک طراحی عالی برای خانه‌ای در هونگ‌کنگ انجام داده.
همه جای آپارتمان 115 متری با طراحی مدرن ولی با شکلکهای بازی قدیمی و 8 بیتی توسط هنرمندان معمار لهستانی ” Lukasz Wawrzenczyk” و “Ewa Koter” تزئین شده‌اند که توجه هر گیک را بخود جلب میکند.

7- آپارتمان جنگ ستارگان

Star Wars - Themed Aparment

کلکسیونرها از هیچ چیز نمیگذرند. کلکسیونرهایی مانند “چو وونگ” که چشم تیزبینی در چیدمان و دکور دارند از این قاعده مستثنی نیستند.
کلکسیون جنگ ستارگان آقای چو شامل ماسک Sith Lord، با یک مرکز صوتی و تصویری کامل که بسیار شیک بنظر میرسد و انواع ویترین‌های شیشه‌ای که در تمام خانه گسترده شده‌اند نشان میدهد که جنگ ستارگان و یادگاریهایش چقدر برای او با ارزش هستند.

8- آپارتمان مدل پلی استیشن 4

PS4 - Themed Apartment

بخاطر شروع پخش دستگاه پلی استیشن 4 به بازار در سال 2013، کمپانی سونی فرانسه اقدام به ساخت یک آپارتمان براساس طرحهای پلی استیشن 4 نمود. کسانیکه به این آپارتمان دعوت میشدند قادر بودند قبل از اینکه این دستگاه به بازار بیاید آن را امتحان کرده و با آن بازی کنند.
این آپارتمان که به سادگی آپارتمان شماره 4 نامیده شد ( به فرانسوی “Appartement 4”) از سر تا پا با تصاویر و همه چیزهایی که به این کنسول بازی ربط داشت پر شده.

9- آپارتمان با الهام از بیتلز

Beatles - Themed Apartment

لیورپول پر از خانه های دوست داشتنی برای زندگیست و اگر شما واقعا عاشق بیتلز هستید، احتمالا این آپارتمان بهترین مکان برای زندگی در این شهر است.
این آپارتمان در یک منطقه آرام و خلوت شهر از قرار شبی 75 الی 140 دلار قابل اجاره است و باید ببینید تا ایمان بیاورید! تمام اتاقها و دیگر مکانها در این آپارتمان بصورت کامل و بسیار هنرمندانه با عکسها، خاطرات، کتابها و حتی آلبومهای موسیقی بیتلز تزئین شده. یک سیستم صوتی و تصویری مجهز هم شامل پخش کننده سی دی و آیپاد داک، و چند گیتار برای همنوازی موجود است.

آپارتمان طبیعت

Nature - Themed Apartment

خانم “لیندا کیزر” اصولا علاقه ای به مطالعه مجلات و نشریه های معماری یا دکوراسیون ندارد اما وقتی شما بخاری را مثل ببر، یخچال را با پوششی مثل پوست گورخر تزئین کنید و یک جنگل در ناهارخوری منزل درست کنید، احتمالا شما هم نیاز نخواهید داشت که از رنگهای مد سال اطلاع داشته باشید و یاد بگیرید که چطور با پارچه ها بازی کنید. آپارتمان شرقی خانم کیزر کاملا اورجینال و از اعماق ذهن خود او و خلاقیتش سرچشمه گرفته.
اشیاء با رویه طرح پوست حیوانات با یک تم حیات وحش همه جای خانه را گرفته و این خانم چندسالیست که در این خانه زندگی میکند. ورودی خانه با گیاهانی که در گلدانها بطرز مناطق جنگلی گذاشته شده و ماسکهای آفریقایی و چوبهای کنده کاری شده حال و هوای مناطق دوردست را میدهد.

سری به اینجا بزنید!

استفاده از درخت در ساختار ساختمان

ما میتوانیم با طبیعت باشیم یا در برابر آن قد علم کنیم. در این بین بعضی از معماران تصمیم گرفتند تا حد وسط را در پیش بگیرند. آنها بجای اینکه درختها را قطع کنند و خانه های خود را بسازند از همان درختها به عنوان قسمتی از ساختار جدید استفاده کردند.

abcabcabc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *