چهار شنبه , 16 ژانویه 2019

گردشگری

abcabcabc

تبریز مهد نقاشی و نگارگری، مرکز مینیاتور ایران

مکتب تبریز اول یا مکتب مغول اولین مکتب نگارگری ایرانی است که در تبریز پایه‌ریزی شده و به همین دلیل آن را مکتب تبریز نامیده‌اند. این مکتب مصادف با حکومت ایلخانان مغول در ایران است که مرکز خود را تبریز قرار دادند. این مکتب، دوره آغاز ورود عناصر چینی به حوزه‌ی نگارگری ایرانی به حساب می‌آید. در این دوره تأثیر نقاشی چینی بر روی نگارگران ایرانی واضح است.

بیشتر »

ده سکوی عظیم پیاده رو که نفس را در سینه ها حبس میکنند.

این سکوهای عظیم علاوه بر اینکه سازه هایی قوی و در عین حال مطمئن هستند، از طرفی بیننده را در هیجان و شگفتی غرق میکنند. دیدن مناظر اطراف بر روی یک سازه با معماری و طراحی شگفت انگیز این هیجان را صدچندان میکند.

بیشتر »

بیش از هشتاد ساختمان عجیب معماری! (قسمت اول)

در اواخر قرن بیستم کانسپتهای جدید بسیاری به محوریت فانکشن و استراکچر اضافه گردید. حتی امروزه هم قبل از انجام هر کاری ما آینده را در ذهن خود تصور میکنیم، آینده ای که مطمئناً شامل معماری نیز هست. در تصاویر انتخابی زیر ما 80 نمونه از بناهای معماری عجیب و در عین حال فانتزی را از دنیای مدرن آماده کرده ایم.

بیشتر »

پل کابلی با کف شیشه ای در حال شکستن رکورد جهان!

با 430 متر طول و عرض 6 متر و با حدود 300 متر ارتفاع از کف دره در چین در حال ساخت میباشد و قرار است تا طولانی ترین و مرتفع ترین پل کابلی با کف شیشه ای دنیا شود... کف این پل تماماً از شیشه ساخته شده و رهگذران قادر به دیدن کف دره هستند.

بیشتر »

راهنمای سفر به ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران امسال هم مثل هر سال میزبان مسافرانی است که از سوی ایران و ملل مختلف به آن جا مسافرت می کنند بنابراین شاید شما هم بخواهید به این کشور مسافرت کنید بنابراین لازم است یک سری اطلاعات ضروری را بدانید، سعی کرده ایم در این مقاله لازم ترین نکات را برای شما ذکر کنیم تا در سفر دچار مشکل نشوید.

بیشتر »

هتل لیماک لیمرا (Limak Limra)

هتل پنج ستاره لیماک لیمرا در سال ۱۹۹۸ میلادی با مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰۰۰ متر مربع در منطقه کیریش کمر ساخته شده و دارای ساحل شنی اختصاصی می باشد. فاصله این هتل تا مرکز شهر آنتالیا ۵۰ کیلومتر و تا فرودگاه ۶۰ کیلومتر (مدت ترانسفر ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه) می باشد....

بیشتر »

راهنمای سفر به گرجستان

اگر قصد دارید به یکی از کشورهای شوروی سابق مسافرت کنید، گرجستان مناظر زیبا، آب و هوای مطبوع و انواع گونه های گیاهی و جانوری دارد. روستاهای بزرگ این کشور چشمه های آب گرم و معدنی، آبگیرهای بزرگ، غار، آبشار و مناظر و طبیعت فوق العاده زیبا دارند...

بیشتر »

با 50 منطقه زیبای فرانسه آشنا شویم

فرانسه بخاطر خیلی چیزها معروف است، بخاطر برج ایفل، غذاهای لذیذ، قلعه ها و برجها، سواحل زیبا و مناظر بدیع. همین نکات باعث میشود که فرانسه تبدیل به هدف گردشگری خیلی ها شود. از نظر گردشگری فرانسه در صدر لیست های جهانی قرار داد و هرساله بالای 84 میلیون نفر از این کشور بازدید میکنند که 15 میلیون نفر فقط …

بیشتر »