چهار شنبه , 16 ژانویه 2019

هنر

abcabcabc

عکسهای رنگی شده که تاریخ را زنده میکنند.

تا سال 1970 عکاسی رنگی بسیار کمیاب بود و البته وقتی ما آن دوره را پیش چشم خود مجسم میکنیم بیشتر تصاویر و منظره های سیاه و سفید را جلو چشممان میبینیم. اما امروزه تکنولوژی ما را قادر کرده تا بتوانیم عکسهای تاریخی را رنگی کنیم و این فرصت را به ما میدهد تا به دنیا همانطور که قبلا بوده نگاه کنیم و واقعا تماشایی و جذاب است.

بیشتر »

تبریز مهد نقاشی و نگارگری، مرکز مینیاتور ایران

مکتب تبریز اول یا مکتب مغول اولین مکتب نگارگری ایرانی است که در تبریز پایه‌ریزی شده و به همین دلیل آن را مکتب تبریز نامیده‌اند. این مکتب مصادف با حکومت ایلخانان مغول در ایران است که مرکز خود را تبریز قرار دادند. این مکتب، دوره آغاز ورود عناصر چینی به حوزه‌ی نگارگری ایرانی به حساب می‌آید. در این دوره تأثیر نقاشی چینی بر روی نگارگران ایرانی واضح است.

بیشتر »

طرح سه بعدی در داخل کف خانه

طراحی کف منزل آنهم از نوع سه بعدی یکی از جدیدترین راهکارهای معماری برای تزئین و رنگ آمیزی هرچه بیشتر خانه های مدرن است. این طرحها به شما اجازه میدهند تا با تصاویر دلخواه علاوه بر اینکه رنگ محیط را عوض میکنید در عین حال جان تازه ای به دکوراسیون اطراف بدهید و صحنه ای الهام بخش خلق کنید.

بیشتر »

88 عکس هوشمندانه با تکنیک فورس پرسپکتیو

"Forced perspective" تکنیکی در عکاسی است که با استفاده از یک تکنیک بصری باعث میشود تا اشیائی را دورتر از آنچا که دیده میشوند و یا با اندازه غیرواقعی مشاهده کنیم. این تکنیک در عکاسی و فیلمبرداری و حتی معماری جایگاه ویژه ای داشته و بیننده را وادار میکند تا درک بیننده از دیدن اشیاء و فاصله و اندازه آنها از همدیگر به اصطلاح گول بخورد

بیشتر »

40 عکس هوائی از دنیای ما

دید هوائی یا همان دید پرنده همراه با پرسپکتیو (دقیقا مثل همان چیزی که یک پرنده از بالا می بیند) بیشتر برای تهیه نقشه و یا پلان منطقه استفاده میشوند. این عکسها مخصوصا اگر از یک لنز استفاده کنند درست مثل صحنه ای که ما از خیابانها و پیاده روها از یک هواپیما یا بالای کوه میبینیم به نظر خواهند آمد و تصاویر بدیعی برای ما به ارمغان می آورند.

بیشتر »

اندر احوالات گوشیهای هوشمند!

امروزه تسلط گوشیهای هوشمند بر دنیا بر کسی پوشیده نیست و همه ما تا حدودی از فواید و مضرات این تکنولوژی آگاهیم اما نکته های ظریفی در رابطه دنیای انسان کنونی و دنیای گوشیها وجود دارد که تصاویر زیر بهتر و گویاتر به این مساله می پردازند.

بیشتر »

نقاشی خیابانی بی نظیر

وقتی جزئیات با پیچیدگی و ترفند و رویاپردازی باهم ترکیب میشوند، وقتی شما مسیر یک خط پیچیده را در بطن نقاشی گم میکنید در نهایت با خطوط دیگر به یک فرم عظیم مختلط که ترکیب رنگها باهم درست کرده اند میرسید.

بیشتر »

گروه کیوسک – آهنگ “عشق و مرگ در دنیای مجازی”

گروه کیوسک

.: عشق و مرگ در دنیای مجازی :. فهرست سیاه فهرست قرمز فهرست بزرگ و جهانی‌ وب گوگل با موتور جستجوگرم، گشتم و ویراژ دادم توی کوچه‌های تو در توی فیلترنت توی فیسبوک عاقبت پیدات کردم، ادت کردم، صد بار صد بار ایگنرم کردی نرمیدم نگسستم توی استاتوسم نوشتم که تو صیادی و من آهوی دشتم تا به دام تو …

بیشتر »