چهار شنبه , 16 ژانویه 2019

نوآوری

abcabcabc

بیش از هشتاد ساختمان عجیب معماری! (قسمت اول)

در اواخر قرن بیستم کانسپتهای جدید بسیاری به محوریت فانکشن و استراکچر اضافه گردید. حتی امروزه هم قبل از انجام هر کاری ما آینده را در ذهن خود تصور میکنیم، آینده ای که مطمئناً شامل معماری نیز هست. در تصاویر انتخابی زیر ما 80 نمونه از بناهای معماری عجیب و در عین حال فانتزی را از دنیای مدرن آماده کرده ایم.

بیشتر »

طرح سه بعدی در داخل کف خانه

طراحی کف منزل آنهم از نوع سه بعدی یکی از جدیدترین راهکارهای معماری برای تزئین و رنگ آمیزی هرچه بیشتر خانه های مدرن است. این طرحها به شما اجازه میدهند تا با تصاویر دلخواه علاوه بر اینکه رنگ محیط را عوض میکنید در عین حال جان تازه ای به دکوراسیون اطراف بدهید و صحنه ای الهام بخش خلق کنید.

بیشتر »

اندر احوالات گوشیهای هوشمند!

امروزه تسلط گوشیهای هوشمند بر دنیا بر کسی پوشیده نیست و همه ما تا حدودی از فواید و مضرات این تکنولوژی آگاهیم اما نکته های ظریفی در رابطه دنیای انسان کنونی و دنیای گوشیها وجود دارد که تصاویر زیر بهتر و گویاتر به این مساله می پردازند.

بیشتر »

10 دفتر کار با ایده های عجیب!

شاید شما هم اغلب ساعتها در دفتر کار خود و در یک جا می نشینید و کار می کنید. خود شما بهتر می دانید که داشتن محیط کاری سالم چقدر بر سلامت فکری و جسمی ما تاثیر دارد و هرکس در محل کار خود باید احساس راحتی کند. در این مقاله 10 محل کار غیرمعمول که شاید شما هم بعنوانمحل کار خود بپسندید وجود دارد. و البته مهم ایده و طراحی به کار رفته در این دفترهاست.

بیشتر »

ایده هایی که از طبیعت الهام گرفته شده اند

در طی قرون بشریت بسیار پیشرفت کرده اما به معنی این نیست که ما میتوانیم ارتباطمان و اهمیت حفظ منابع طبیعی را فراموش کنیم. حتما شما هم پیش خود بارها هوس کرده اید که به گوشه دنجی از کشور رفته و در هوای بهاری خلوت کنید. این کار در دنیای امروزی ما کار آسانی نیست اما بعضی مهندسین طراحی به سختی تلاش میکنند تا طبیعت را به خانه شما بیاورند. از این 26 ایده منحصر بفرد را که از مادر طبیعت الهام گرفته شده لذت ببرید.

بیشتر »

10 نرم افزار پرکاربرد موبایل و تبلت برای معماران

در سالهای اخیر گوشیهای هوشمند جای خود را باز کرده و مفیدترین و مهمترین ابزارها را به زندگی مردم وارد کرده اند. از طرفی شرکتهای نرم افزاری اپلیکیشن های زیادی درست کرده اند تا به مردم در کارهایشان کمک کرده باشند. در این لیست 10 عدد از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر »

“لیلی” دوربینی که شما را تعقیب میکند!!

در حقیقت دوربین “لیلی” رو نمیشود یک “دران” (Drone)   نامید! لیلی ترکیبی از یک دران و یک دوربین فوق العاده با کیفیت است که همه جا شما رو تعقیب کرده و عکسبرداری و یا فیلمبرداری میکند و مدیر شرکت لیلی کمرا اصرار دارد که آن را یک دوربین پرنده صدا بزنیم. برخلاف درانهای معمول که برای پرواز طراحی شده اند، …

بیشتر »